Şanlıurfa Psikolog Faruk CESUR Hakkında

Eğitimlerini tamamladıktan ve artık danışanlarına faydalı olacağından emin olduktan sonra Şanlıurfa'da psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. Şu anda Şanlıurfanın Karaköprü ilçesinde danışanlarına hizmet vermektedir.

6

Lisans eğitimini Istanbul Demiroğlu Bilim Üniversitesinde tamamladı

1992 Yılında Şanlıurfa'da doğan Psikolog Faruk CESUR psikoloji lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesinde bitirdikten sonra İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır. Eğitimine devam ederken Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikoz, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi servisinde ve Okyanus Kolejlerinde stajyer psikolog olarak gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.

6+ Yıllık Deneyim

Stajyerlik döneminde Panik Atak Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Psikoz, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Majör Depresif Bozukluk, Agorafobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Komplike ve Ağır Yas, Öfke Kontrolü ve Majör Depresif Bozukluk konuları başta olmak üzere farklı alanda çalışarak deneyim edinmiştir. Gönüllü çalışmalarının yanı sıra birçok akademik araştırmada bulunan CESUR çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır. Okullarda çeşitli seminerler vererek aileleri ve öğrencileri sınav kaygısı ve süreciyle ilgili bilgilendirmiştir ve olumsuz düşüncelerin sınav motivasyonunun önüne geçmemesinde öğrencilere yol göstermiştir.
Eğitim süreci devam ederken Bilişsel Davranışçı Terapi başta olmak üzere çeşitli workshop etkinliklerine katılmış, Travma Sonrası Stres Bozukluğu Alkol ve Madde Bağımlılığı, Ölüm ve Yas üzerine eğitimler almıştır.

7
8
0 +
Mutlu Danışanlar
0 +
Yeni Danışan Çalışmaları
0 %
Olumlu Sonuçlar
0 +
Aktif danışanlar
5

Bizimle İletişime Geç

Psikolog Faruk CESUR ile iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurabilir veya +90 850 307 70 16 numaralı telefondan arayabilirsiniz.